İÇ SESİMİ NASIL SUSTURABİLİRİM

NLP DAP Duyusal Algı Programlama programlarımız ve Programları Merkezi kurucusu, NLP Uzmanları Dernek Başkanı yazar ve NLP Lideri Mustafa KILINÇ’a göre; insanlar dünyayı kendi biricik dünya modeline göre algılar. Bu modeli beş temsil sistemi oluşturur.

Kişilerin kendi zihinsel modelindeki resimler, kendi içlerindeki, sesler, duygular, tat ve kokular. İşte insanoğlunun yaşadığı dünyayı, çevrisini, olay , durum ve kişileri algıladığı süzgeçler bunlar.

İÇSEL SES: Her bireyin kendi içinden gelen zaman zamanda kişilerin sanki biriyle konuşuyormuş gibi sohbet etmesine yarayan bir sestir. Her bireyde mevcut olup doğru kullanılmadığında çok büyük bir tehlike oluşturur.

İÇ SESİMİ NASIL SUSTURABİLİRİM

İçsel ses güçlü bir eleştirmen olup bizi bir anda parçalayan ya da tam tersi bir anda kendi içimizde ayağa kaldıran bir güçtür.

İçsel ses eyleme geçtiği andan itibaren hemen duygular oluşur. Oluşan bu duygular sizin ya geri çekilmenizi ya da amaçlarınız doğrultusunda ilerlemesine hizmet eder.

İÇ SESİNİZ DUYGU YARATIR

İç sesiniz olumlu ise duygu, olumsuz ise olumsuz duygular hisseder ve bunların gereğini yaparsınız. Çünkü iç sesin temel çalışma şekli kaygı, korku, yetersizlik, şüphe, kıskançlık, aldatılma korkusu, heyecan, bıkkınlık, gözünde büyütme, karamsarlık, göğüste ve karın boşluğunda düğümlenme vb. gibi sizi engelleyecek noktada çalışır. İçses bir bireyin adeta iki kişiymiş gibi davranmasına sebep olur.

Konuşan , karar veren kişi ile eyleme geçen kişi tamamen birbirinden farklıdır.

NLP Uzmanları Derneği Başkanı ve NLP Lideri Mustafa KILINÇ; NLP DAP teknikleri bütünlüğünde yapmış olduğu çalışmalarla sizi engelleyen olumsuz iç sesin yerine destekleyen olumlu ve güçlendirici içsel sesi kodluyor. Böylece yaşam yolculuğunda eski eleştiren sesiniz yerine size güç ve destek olan yeni içsel sesiniz sizinle birlikte oluyor. Çünkü yaşamda her şeyin bir çözümü vardır. Mazeret yok başarıların hazzı var.

“İnsan düşündüğü kadar güçlü, inandığı kadar değerlidir.”